LEMONA

Ką reikia žinoti apie greitąjį krovimą? 

Nesvarbu, kada telefoną reikia įkrauti, visada geriau jį įkrauti greičiau, naudojant greitojo įkrovimo galimybes.

Kas nebuvo atsidūręs situacijoje, kai nori paskambinti telefonu, išsiųsti žinutę, naršyti internete ar tiesiog praleisti laiką žaidžiant žaidimus, bet įrenginio baterija beveik išsikrovusi? Tai ypač erzina, kai naudojami įprasti įkrovikliai, nes įrenginio įkrovimo procesas gali užtrukti ganėtinai ilgą laiką. 

Vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į greitojo įkrovimo būdus, kad padėtų paspartinti įkrovimo procesą ir padaryti jų įrenginius greičiau tinkamus naudoti. Tačiau yra keletas klaidingų nuomonių apie tai, kas yra greitasis įkrovimas ir kaip veikia jūsų įrenginio įkrovimas.

Išsamiai paaiškinsime, kas yra greitasis įkrovimas, išnagrinėsime dažniausiai kylančius klausimus apie greitąjį įkrovimą ir rekomenduosime geriausius greito įkrovimo produktus, kurie padės įkrauti asmeninius elektronikos įrenginius.

Kas yra greitas įkrovimas?

Paprastai tariant, greitasis įkrovimas tiesiog padidina vatų (W), kurie perduodami į telefono akumuliatorių įkrovimo laidu arba greitojo belaidžio įkroviklio magnetine jėga, skaičių.

Paprastai standartinis USB prievadas perduoda 2.5 W į prijungtą įrenginį, tačiau greitieji įkrovikliai padidina šį kiekį iki 15 W ir daugiau. Kai kurie gamintojai siūlo 50 W, 80 W bei 100 W įkroviklius.

Yra įkrovimo formulė, nurodanti, kiek daugiau energijos ir kaip greitai ji tiekiama į įrenginį. Galia vatais (angliškai Wattage), arba galia (angliškai Power), apskaičiuojama kaip srovės (arba amperų, pažymėtų raide A), padauginus iš įtampos (arba voltų, pažymėtų raide V), rezultatas.

Srovė yra elektros srovės, perduodamos per maitinimo bloką, kiekis, o įtampa yra jėga, kuri tą srovę varo į priekį per įkrovimo laidą arba per magnetinę jėgą. Pavyzdžiui, 5V/3A įkrovimas perduos 15W galią.

Kaip veikia greitasis įkrovimas?

Vienas dalykas, kurį pastebėsite ieškodami gero greitojo įkrovimo funkciją turinčio įkroviklio ar laido, yra tai, kad daugelis gamintojų nurodo galimybę greitai atlikti dalinį įkrovimą, pvz., gali įkrauti 50–80 % akumuliatoriaus per pusvalandį.

Taip yra dėl būdo, kuriuo išmaniuosiuose telefonuose esanti įkraunamas ličio jonų akumuliatorius gauna energiją. Jei kada nors atkreipėte dėmesį kaip telefono akumuliatorius įkraunamas, tikriausiai pastebėjote, kad laikui bėgant įkrovimo greitis vis mažėja.

Įkrovimo procesas vyksta 3 etapais:

1 etapas – pastovi srovė (angliškai constant current). Įtampa didėja link maksimumo, o srovė išlieka pastovi aukštame lygyje. Būtent šiame etape į įrenginį greitai tiekiama didelė galia.

2 etapas – prisotinimas (angliškai saturation). Šios fazės metu įtampa pasiekia aukščiausią tašką, o srovė sumažėja.

3 etapas – lašėjimas/užpildymas (angliškai trickle/topping). Akumuliatorius dabar visiškai įkrautas. Šios fazės metu galia lėtai tekės į įrenginį arba bus periodiškai tiekiama mažu „papildomu“ kiekiu, kai telefonas eikvoja akumuliatorių.

Paskirstomos galios kiekis ir kiekvieno proceso trukmė priklauso nuo greito įkrovimo standarto.

Standartas yra nustatytas įkrovimo procesas, atitinkantis konkretų įrenginį, įkroviklį ir galią. Skirtingi gamintojai sukurė įvairius įkrovimo standartus, kurių įkrovimo galia ir trukmė skiriasi, todėl renkantis naują įkroviklį būtina žinoti įrenginio palaikomus greitojo įkrovimo standartus, kad įsigytumėte tinkamiausią įkroviklio modelį.

Ar greitasis įkrovimas turi įtakos akumuliatoriaus gyvavimo laikui?

Egzistuoja tam tikras klaidingas supratimas apie įkrovimą ir jo poveikį ilgalaikiam įrenginio naudojimui, nes greitasis įkrovimas neigiamai paveiks įrenginio akumuliatoriaus gyvavimo laiką. Tai nėra visiškai tiesa.

Priežastis, kodėl taip dažnai galvojama, yra ta, kad kuo daugiau galios perduodama į įrenginį, tuo daugiau šilumos tiekiama į įrenginio akumuliatorių. Didelis šilumos kiekis ir ilgalaikis jos poveikis gali pakenkti įrenginio akumuliatoriui.

Tačiau greitasis įkrovimas turi skirtingas fazes, kurios tiekia skirtingą šilumos kiekį ir išlygina tą šilumą, kad įrenginio įkrovimo metu savaime apsaugotų akumuliatorių. Daugelyje išmaniųjų telefonų taip pat yra įdiegtos apsaugos, kai prietaisui perkaitus, jis automatiškai išjungs greitojo įkrovimo funkciją.

Tai taip pat reiškia, kad jūsų telefonas nebus sugadintas dėl greitojo įkrovimo poveikio. Vienintelis dalykas, kuris gali turėti įtakos įrenginiui, yra tai, kad greitojo įkrovimo metu jis bus karštesnis nei įprastai, tačiau tai jo nesugadins, nebent bus netinkama greitojo įkrovimo technologija arba naudojamas sugedęs įkroviklis.

Kaip identifikuoti greitojo įkrovimo laidą?

Greitasis įkrovimas yra puiki techologija. Tačiau ne visi laidai palaiko greitojo įkrovimo funkciją. Paprastai USB C tipo laidai yra suderinami su greituoju įkrovimu, tačiau ne visi. Keletas įprastų klausimų, kylančių dėl šio fakto: „Ar visi USB C tipo laidai tinkami greitam įkrovimui? ir „Ar USB C tipo prievadą turintis įkroviklis įkraus greičiau nei įprastas įkroviklis“?

Svarbu pripažinti, kad įkrovimo laidas yra tik vienas iš greitojo įkrovimo komponentų. Kintamosios srovės adapteris arba įkroviklis taip pat turi palaikyti greito įkrovimo funkciją. Jei nenaudojate greitojo įkrovimo kintamosios srovės adapterio / įkroviklio, jūsų telefonas nebus įkraunamas greičiau, net ir naudojant greitojo įkrovimo laidą.

Jei jūsų telefonas palaiko vieną iš kelių greito įkrovimo standartų, greičiausiai jis buvo su kintamosios srovės adapteriu ir laidu, kurie yra suderinami. Jei ne, galite patikrinti, kurį greitojo įkrovimo standartą palaiko jūsų įrenginys, ir rasti suderinamų priedų.

Ar visi USB C tipo laidai suderinami su greituoju įkrovimu?

Yra keletas būdų, kaip patikrinti, ar laidas palaiko greitąjį įkrovimą. Pirmiausia patikrinkite savo telefono pakuotę arba susiraskite internetinį įrenginio modelio aprašymą ir pažiūrėkite, koks laidas yra komplekacijoje.

Jei jūsų telefono pakuotėje buvo greitojo įkrovimo USB C tipo laidas, jo specifikacijos bus nurodytos dėžutėje arba internete. Kartais aprašyme tiesiog bus nurodyta „Fast Charging“. Kiti terminai, reiškiantys tą patį: „Adaptive Fast Charging,“, „Quick Charge“ ir „USB PD“ arba „USB Power Delivery“.

Kitas dalykas, kurį lengva patikrinti, yra laido storis. Greito įkrovimo laidai paprastai yra šiek tiek storesni nei vidutiniai įkrovimo laidai, tačiau iš pirmo žvilgsnio galite to nepastebėti.

Paprastai gera taisyklė yra naudoti USB C tipo laidus ir įkroviklius, kurie yra sukurti specialiai jūsų telefono modeliui. Tai paprasčiausias būdas užtikrinti, kad jūsų telefonas įkraunamas greituoju būdu. Atminkite, kad ne visi USB C tipo laidai yra vienodi, todėl būkite apdairūs, ką naudojate.

Greito įkrovimo įrenginių tipai

Yra keletas skirtingų tipų įrenginių, kurie įkraus jūsų įrenginius greitojo įkrovimo technologija. Jeigu jums patinka įprasti sieniniai įkrovikliai siūlome įsigyti šiuos modelius. 

Štai keletas siūlomų greitojo įkrovimo įrenginių tipų:

Greitojo įkrovimo išorinės baterijos 

Greitojo įkrovimo staliniai įkrovikliai  

Greitojo įkrovimo automobiliniai įkrovikliai   

Išvada

Nesvarbu, kada telefoną reikia įkrauti, visada geriau jį įkrauti greičiau, naudojant greito įkrovimo galimybes.

Norime jums padėti išspręsti visus įkrovimo poreikius! Norite sužinoti daugiau apie mūsų siūlomus įkrovimo produktus ir kurie jums tinka? Apsilankykite Lemona parduotuvėse arba peržiūrėkite mūsų įkrovimo priedų grupę, kad pamatytumėte visą mūsų turimų produktų asortimentą.


Nepaliekame nei vieno kliento be sprendimo!

Šias ir daug kitų prekių galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Neradote tinkamo sprendimo ar turite papildomų klausimų? Susisiekite!
Mums svarbi Jūsų nuomonė, palikite atsiliepimą.


Kontaktai fiziniams asmenims

8700 35 035 arba [email protected]

Kontaktai juridiniams asmenims

[email protected]