LEMONA

Siekiant atitikti pasaulinius saugos reikalavimus ir pagerinti saugumą naudojant, BIC-2200 serija yra visiškai sertifikuota (įskaitant CE, UL, TUV ir CB 62368-1 sertifikatus). Svarbiausias šios serijos bruožas yra tas, kad energijos keitimo funkcija yra sukurta pagal IEC 62477-1 reglamentą. BIC-2200 serija naudoja visiškai skaitmeninį dizainą – procesorius optimizuoja veikimą per skaitmeninį valdymą, todėl šios serijos keitiklių dvipusio konvertavimo efektyvumas yra net 93 %, taigi yra sumažinami energijos keitimo nuostoliai.

Keitiklio aukštis – tik 1U. Jis yra skirtas valdyti energijos perdavimą iš kintamosios srovės tinklo į nuolatinės srovės tinklą ir atvirkščiai siekiant perdirbti energiją. Dvikrypčio DC ↔AC keitiklio BIC-2200 sukūrimas sudarė galimybes akumuliatorių gamintojams įkrauti akumuliatorius iš kintamosios srovės tinklo ir konvertuoti nuolatinės srovės energiją atgal į kintamosios srovės tinklą viename įrenginyje.

BIC-2200 Keitiklis

Dviejų krypčių energijos konversijos funkcija

Klientai taip pat gali pasirinkti modelius, palaikančius CAN Bus komunikacijos protokolą, kuris atitinka energijos valdymo ir išmaniųjų DC/AC keitiklių tendencijas. Be šių privalumų, dvipusio konvertavimo metu BIC-2200 serijos keitikliai gali būti greitai perjungiami  iš AC/DC į DC/AC ir atgal (per mažiau nei 1 ms). Taip pat, šis keitiklis užtikrina visapusiška apsaugą:

  • nuo elektros energijos tiekimo atgal į elektros tinklą, jei elektros tinklo veikimas sutrikęs,
  • nuo elektros tinklo anomalijų,
  • turi DC apsaugas OVP, OLP, OCP, OTP.

Gaminiui suteikiama 5 metų garantija. 

 

Kokiomis funkcijomis pasižymi BIC-2200 serijos keitikliai?

BIC-2200 serijos keitiklius galima jungti lygiagrečiai (iki 9 vnt., bendras galingumas iki 19800 W), taip suteikiant galimybę padidinti arba sumažinti bendrą sistemos galingumą. Tai pagerina sistemos lankstumą bei leidžia tiksliau atitikti skirtingus generavimo poreikius. Pasirinkus BIC-2200 seriją, ne tik sumažinamos sistemos formavimo, energijos gamybos ir priežiūros sąnaudos, bet ir sumažinama anglies dioksido emisija.

BIC-2200 serijos keitikliai turi šias integruotas funkcijas:

  • aktyvus srovės dalijimasis,
  • nuotolinis įjungimas/ išjungimas,
  • AC/DC keitimo krypties pakeitimas,
  • CAN sąsaja (pasirenkama funkcija), kuri suteikia didelį dizaino lankstumą akumuliatorių formavimo ir testavimo įrangai, V2G (Vehicle-to-grid) sistemoms, įkrovimo stotims, lazerinėms sistemoms, kinetinės energijos atkūrimo sistemoms.

Galimas trifazis jungimas naudojant 3, 6 arba 9 keitiklius. Detalią keitiklio techninę specifikaciją galima rasti gamintojo puslapyje: https://www.meanwell.com/webapp/product/search.aspx?prod=BIC-2200

Trumpas vaizdo įrašas: https://youtu.be/jsJyvSzDt4o

 

Kaip dvipusių keitiklių integravimas į saulės energijos sistemą gali padidinti energetinį efektyvumą?

Integruojant dvipusius keitiklius DC↔AC į valdymo sistemas galima padidinti ne tik energetinį efektyvumą, bet ir pasiekti namų energijos autonomiškumą bei prisidėti prie tvaraus vystymosi.

Ankstyvosios  saulės energijos sistemos generuota elektros energija dažniausiai buvo suvartojama buitinėms reikmėms, o perteklinė energija buvo parduodama atgal į tinklą, siekiant sumažinti elektros sąnaudas. Visgi ekonominė nauda, gaunama parduodant perteklinę saulės energiją atgal į tinklą, laikui bėgant mažėjo. Šis sumažėjimas daugiausia susijęs su mažesniais supirkimo tarifais, nustatytais komunalinių paslaugų įmonių, taip pat vyriausybės subsidijų ir elektros rinkos struktūrų pokyčiais.

Atsinaujinančios energijos rinkai augant ir konkurencijai didėjant, kompensacija už perteklinę saulės energiją sumažėjo, tačiau inovacijos akumuliatorių technologijoje padarė namų energijos kaupimo sprendimus ekonomiškai naudingesnius namų savininkams, leidžiant jiems kaupti ir naudoti savo generuotą energiją, o ne parduoti ją atgal į tinklą. Tai lėmė didėjantį energijos kaupimo sistemų poreikį, nes dabar namų savininkai siekia maksimaliai išnaudoti savo sugeneruotą saulės energiją ir taip sumažinti priklausomybę nuo tinklo.

Dvipusio DC↔AC keitiklio vaidmuo

Namų energijos kaupimo sistemos yra sukurtos energijai kaupti vėlesniam naudojimui. Šios sistemos yra ypač naudingos namams, aprūpintiems atsinaujinančiais energijos šaltiniais, tokiais kaip saulės panelės, nes jos leidžia dienos metu generuotą perteklinę energiją kaupti ir naudoti naktį arba debesuotomis dienomis.

Dvipusiai DC↔AC keitikliai, tokie kaip BIC-2200, yra ypač naudingi namų energijos kaupimo sistemose. Pavyzdžiui, kai saulės baterijos generuoja perteklinę energiją, kuri nėra iš karto suvartojama, valdymo sistema gali nukreipti energiją į dvipusį DC↔AC keitiklį ir konvertuoti šią AC energiją į DC, kad efektyviai įkrautų namų energijos kaupimo akumuliatorių. Ši sklandi integracija užtikrina, kad pagaminta energija nebūtų švaistoma, perteklinę energiją kaupiant vėlesniam naudojimui. Kita vertus, didelės galios poreikio laikotarpiais: pavyzdžiui, kai naudojami keli galingi elektriniai prietaisai, dvipusis keitiklis gali pakeisti savo funkciją ir konvertuoti sukauptą DC energiją iš baterijų atgal į AC energiją, kurią galima naudoti namų prietaisams maitinti. Tai yra ypač aktualu, kai reikia įkrauti elektromobilio akumuliatorių.

 

Namų energijos kaupimo sistemų komponentai:

  1. Akumuliatoriai – sistemos šerdis, kurioje kaupiama energija. Dažniausiai dėl jų efektyvumo ir ilgaamžiškumo naudojami ličio jonų akumuliatoriai.
  2. Keitikliai – paverčia sukauptą nuolatinės srovės (DC) energiją į kintamąją srovę (AC), naudojamą buitinėms reikmėms.
  3. Įkrovikliai – užtikrina efektyvų ir saugų akumuliatorių įkrovimą paverčiant AC energiją į akumuliatoriams reikalingos tinkamos įtampos ir srovės.
  4. Valdymo sistemos – valdo energijos srautą užtikrinant optimalų akumuliatorių įkrovimą ir iškrovimą.

Namų energijos kaupimo sistemos leidžia namų savininkams naudoti sukauptą energiją piko valandomis sumažinant elektros sąskaitas ir didinant energijos nepriklausomybę. Jos užtikrina patikimą energijos tiekimą per elektros tiekimo sutrikimus ir prisideda prie tinklo stabilumo valdydamos energijos suvartojimą ir mažindamos piko paklausą, taip palaikydamos labiau subalansuotą ir atsparią energijos infrastruktūrą.

 

Ar galima patobulinti namų saulės sistemas naudojant dvipusį keitiklį?

Integruojant tokius komponentus kaip išmanieji įkrovikliai ir keitikliai, namų savininkai gali pagerinti savo esamą saulės energijos sistemą taip, kad ji geriau išnaudotų pagamintą energiją. Išmanusis įkroviklis leidžia efektyviai įkrauti akumuliatorių, o keitiklis konvertuoja sukauptą akumuliatoriaus energiją atgal į namuose naudojamą elektros energiją. Čia į pagalbą ateina dvipusiai  DC↔AC energijos keitikliai. Nors vis daugiau įmonių pristato savo namų energijos kaupimo sprendimus, iš aplinkosaugos perspektyvos palyginus su visišku esamos namų saulės sistemos pakeitimu nauja, esamos namų saulės sistemos išplėtimas gali būti gyvybingas ir tvarus pasirinkimas.

Dvikryptis DC↔AC energijos keitiklis yra būtinas namų energijos kaupimo sistemose, nes jo pagalba keičiame DC↔AC ir nukreipiame energijos srautą į ir iš akumuliatoriaus, suteikdami lankstumo tiek įkrovimui, tiek iškrovimui. Šis lankstumas sudaro pagrindą efektyviam energijos kaupimui ir naudojimui: kuo dinamiškiau valdymo sistema gali valdyti šį procesą, tuo efektyviau veiks energijos kaupimo sistema. Tikslus energijos kaupimo ar naudojimo laiko ir būdo nustatymas sumažina švaistymą ir maksimaliai išnaudoja perteklinę saulės energiją. Energijos kaupimui akumuliatoriuje galime išnaudoti ir elektros tinklą, kai elektros energijos kaina tinkle yra minimali arba neigiama. Šis tikslus valdymas ne tik padeda sumažinti energijos sąskaitas, bet ir užtikrina, kad namų energijos kaupimo sistema veiktų sklandžiai ir efektyviai.

Tačiau vien tik aukštas valdymo sistemos tikslumas nėra pakankamas. Norint, kad sistema galėtų pasiekti visą savo potencialą, dvikryptis DC↔AC energijos keitiklis taip pat turi palaikyti šį valdymo lygį. Optimalus veikimas pasiekiamas tik tada, kai valdiklis ir dvipusis keitiklis veikia sklandžiai kartu.

Kodėl turėčiau rinktis programuojamą dvikryptį DC↔AC energijos keitiklį?

Iš sistemos saugumo perspektyvos, BIC-2200 teikia kelias stebėjimo komandas, kurios perduoda sistemos būseną ir klaidų pranešimus valdymo sistemai. Ši funkcija užtikrina realaus laiko maitinimo šaltinio būklės stebėjimą didinant bendrą sistemos saugumą ir patikimumą.

Valdymo komandų pavyzdžiai:

  • DIRECTION_CTRL: keičia srovės kryptį, kai BIC-2200 yra rankinio valdymo režime.
  • IOUT_SET & VOUT_SET: leidžia realiu laiku valdyti tiesioginės įtampos ir srovės lygius.
  • REVERSE_IOUT_SET & REVERSE_VOUT_SET: leidžia realiu laiku valdyti atvirkštinės įtampos ir srovės lygius.

Stebėjimo komandų pavyzdžiai:

  • FAULT_STATUS: praneša apie aptiktus sutrikimus, pvz.: OTP, OVP, OLP.
  • SYSTEM_STATUS: praneša apie sistemos funkcionalumą, pvz.: PFC OK, DC OK.
  • READ_TEMPERATURE_1: nuskaito vidinę aplinkos temperatūrą.
  • READ_FAN_SPEED_1: nuskaito ventiliatoriaus greitį.

 

Apibendrinant, pažangių dvikrypčių keitiklių – tokių kaip MEAN WELL BIC-2200 – integravimas į namų energijos kaupimo sistemas žymiai padidina jų efektyvumą ir patikimumą. Naudodamiesi šiomis pažangiomis galimybėmis, namų savininkai gali maksimaliai išnaudoti savo saulės energiją, sumažinti energijos sąnaudas ir išlaikyti patikimą bei efektyvią energijos sistemą. Technologijoms toliau tobulėjant, investicijos į tokias sudėtingas sistemas žada tvaresnį ir ekonomiškesnį požiūrį į namų energijos valdymą.

 

BIC-2200 techninės pastabos

Kodėl verta pasinaudoti CAN bus valdymo privalumais?

Norint išnaudoti visą dvikrypčių keitiklių BIC-2200 su CAN bus valdymu potencialą, būtina užtikrinti patikimą CAN bus ryšį. Pirmasis žingsnis yra CAN high, CAN low ir referencinės žemės sujungimas tarp BIC-2200 ir CAN bus keitiklio. Ši sąranka užtikrina, kad CAN bus signalo įtampos skirtumas būtų tiksliai nustatytas. Konkrečiai, reikia prijungti 7 ir 8 gnybtus CAN high ir CAN low signalams atitinkamai, o 9 arba 10 gnybtus – įžeminimui. 

Valdymo sąsajos CAN BUS prijungimas

Panašiai kaip tinklo sistema su IP adresais, CAN bus adresavimas taiko pranešimų ID tam, kad valdytų kelis įrenginius. Sekdami pranešimų srautą ir naudodami DIP jungiklį, vartotojai gali lengvai keisti skirtingų BIC-2200 įrenginių adresavimą leidžiant tiksliai valdyti kiekvieną dvikryptį keitiklį. Be to, srovės dalijimosi funkcija leidžia iki devynių BIC-2200 keitiklių veikti lygiagrečiai užtikrinant didesnę galią, kai to reikia.

Keletos įrenginių jungimas lygiagrečiai, keitiklių adresavimas

Keitiklių lygiagretus jungimas, būtina išnaudoti srovės pasidalinimo grandį

Keitiklio CAN protokolas atitinka CAN ISO-11898 standartą su 250 Kbps duomenų perdavimo greičiu ir naudoja išplėstinį CAN 29 bitų duomenų identifikatoriaus formatą, dar žinomą kaip CAN 2.0B. Norint atlikti tikslų valdymą naudojant CAN bus, vartotojai turi perjungti BIC-2200 iš SVR valdymo į CAN bus valdymą per sistemos konfigūracijos (0x00C2) komandą. Ši pradinė sąranka yra būtina norint įgalinti CAN bus ryšį.

Sistemos konfigūravimo komandų pavyzdžiai

Naudojant CAN bus valdymą, vartotojai gali nuotoliniu būdu įjungti ir išjungti įrenginius naudodami operacijos komandą (0x0000). Norint tiksliai sukonfigūruoti įkrovimo kreivę, naudojamos išvesties įtampos nustatymo (0x0020) ir srovės nustatymo (0x0030) komandos. Be to, CAN bus komandos palengvina BIC-2200 stebėjimą leidžiant vartotojams nuskaityti išvesties įtampą (0x0060), išvesties srovę (0x0061), klaidų būseną (0x0040), aplinkos temperatūrą (0x0062) ir ventiliatoriaus greitį (0x0070).

Monitoringo komandų pavyzdžiai

BIC-2200 integravimas apima automatinio aptikimo režimą, kuris automatiškai keičia srovės kryptį pagal baterijos įtampą. Tačiau vartotojai taip pat gali rankiniu būdu išplėsti baterijų įkrovimo ar iškrovimo diapazoną, perjungdami į dvikryptį akumuliatoriaus režimą. Šis lankstumas užtikrina, kad BIC-2200 galėtų prisitaikyti prie įvairių veikimo reikalavimų, didinant bendrą sistemos našumą ir patikimumą.

Dvikrypčio konfigūravimo valdymo komandų pavyzdžiai

Lygiagretus veikimas

BIC-2200 turi įmontuotą aktyvią srovės dalijimosi funkciją ir gali būti sujungtas lygiagrečiai (iki 9 vienetų) siekiant užtikrinti didesnę išėjimo galią. Tai daroma pagal šį planą:

  • maitinimo šaltiniai turėtų būti sujungti lygiagrečiai naudojant trumpus ir didelio skersmens laidus, o tada prijungti prie apkrovos;
  • lygiagrečiame sujungime maitinimo šaltinis su didžiausia išėjimo įtampa bus pagrindinis įrenginys, o jo Vout bus nuolatinės srovės magistralės įtampa;
  • bendra išėjimo srovė neturi viršyti vertės, nustatytos pagal šią lygtį: maksimali išėjimo srovė lygiagrečiame veikime = (nominali srovė vienam įrenginiui) x (vienetų skaičius) x 0,95;
  • kai bendra išėjimo srovė yra mažesnė nei 5 % bendros nominalios srovės, arba kitaip tariant, (5 % nominalios srovės vienam įrenginiui) x (vienetų skaičius), srovė tarp vienetų gali būti nesubalansuota.

 

Lygiagretus veikimas su 3 fazių 4 laidų sistema

Kai BIC-2200 įrenginiai veikia lygiagrečiai, jų kintamosios srovės pusė gali būti prijungta prie vienfazės arba trifazės, keturių laidų kintamosios srovės sistemos. Siekiant užtikrinti subalansuotą srovės paskirstymą kintamosios srovės sistemoje, paprastai rekomenduojama tolygiai paskirstyti BIC-2200 įrenginius tarp fazių. Pavyzdžiui, naudojant devynis BIC-2200 įrenginius lygiagrečiai, trys įrenginiai gali būti prijungti su AC/L prie L1 ir AC/N prie N, kiti trys įrenginiai su AC/L prie L2 ir AC/N prie N, o likusieji trys su AC/L prie L3 ir AC/N prie N, kaip parodyta žemiau esančiame diagramoje.

BIC-2200 gali būti įdiegtas 3 fazių 4 laidų sistemoje. Sistemose, kur naudojamas daugiau nei vienas BIC-2200 keitiklis, norint pasiekti subalansuotą veikimą, reikia kiekvienoje fazėje sumontuoti vienodą skaičių keitiklių. Pateiktoje schemoje iš viso naudojami 9 keitikliai – po tris vienoje fazėje.

Pilną įrengimo instrukciją galima rasti čia:

https://www.meanwell.com/webapp/product/search.aspx?prod=BIC-2200&pdf=QklDLTIyMDAtRS5wZGY=&a=4

 

Atsakomybės apribojimas: energijos tiekimas atgal į tinklą daugelyje šalių yra reglamentuojamas specifinėmis taisyklėmis. Vartotojas turėtų susipažinti su vietiniais reglamentais ir reikalavimais prieš prijungdamas BIC-2200 prie elektros tinklo ir imtis būtinų veiksmų, kad atitiktų visus vietinius reglamentus prieš prijungdamas BIC-2200 prie elektros tinklo. MEAN WELL negali būti atsakinga už bet kokių vietinių reglamentų pažeidimą prijungiant BIC-2200 prie elektros tinklo.


Nepaliekame nei vieno kliento be sprendimo!

Šias ir daug kitų prekių galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Neradote tinkamo sprendimo ar turite papildomų klausimų? Susisiekite!
Mums svarbi Jūsų nuomonė, palikite atsiliepimą.


Kontaktai fiziniams asmenims

+370 700 35 035 arba [email protected]

Kontaktai juridiniams asmenims

[email protected]